کسب و کار

اتاق ایران ، شامخ کل اقتصاد در بالاترین رقم 18 ماه اخیر

خبرنگاران - شامخ کل اقتصاد در اسفندماه به بالاترین رقم در 18 ماه اخیر رسیده و از تداوم رونق اقتصادی در این ماه حکایت دارد؛ اما شاخص انتظارات تولید برای فروردین 1400 شرایط خوبی ندارد.

11 اردیبهشت 1400

کمبود خاطره نگاری درباره مصدق، او سیاستمداری پاک بود

خبرنگاران- آناهید خزیر: برخلاف برخی که مرداد را ماه دکتر مصدق می دانند، شاید بتوان اسفند را ماه این رجل سیاسی ایران دانست. از سوءقصد به جان او در 9 اسفند 1331 تا جریان ملی شدن صنعت نفت در 29 اسفند و در آخر مرگ دکتر مصدق در چهاردهمین روز همین ماه، همگی رویدادهای...

25 فروردین 1400

بازی قالیباف در زمین رضایی

حضور نامزد های احتمالی انتخابات در حال جدی شدن است و نامزدی نظامیان از جمله سعید محمد، قالیباف و محسن رضایی هم در جریان اصولگرا به ماجرایی پیچیده تبدیل شده است.

18 فروردین 1400

کوشش های آخر فروشندگان در بازار شب عید

تهران (پانا) - بازار شب عید، بعضی فروشندگان را به گمان رونق سنتی ادوار گذشته، وارد بازار نموده است.

13 فروردین 1400

رمزارزها، مقصد زیان های هنگفت بورسی

به گفته کارشناسان، بازار سرمایه نسبت به آزمون و خطای سیاست گذار در عذابی عجیب به سر می برد. اقداماتی که نه تنها به اقبال سرمایه گذاران منجر نمی گردد حتی بی اعتمادی آن ها را تشدید می نماید.

26 اسفند 1399

درگاه واسط چه بود و چه شد؟

مانند بسیاری از کشورهای دیگر در ایران هم صنعت پرداخت الکترونیک دو بخش کاملا مجزا و معین دارد: بخش بازار و بخش تنظیم گر.

25 اسفند 1399

مخابرات اجازه توسعه اینترنت VDSL را نمی دهد؛ VDSL در دنیا منسوخ شده ولی برای کاربر ایرانی آرزو است

در پنل زیرساخت و سیاست ها که با حضور معاون وزیر ارتباطات و مدیران شاتل و آسیاتک و همچنین نماینده شرکت مخابرات برگزار گشت، علاوه بر مروری بر شرایط گذشته و فعلی معماری زیرساخت اینترنت ایران، درباره شاخص های مهم و تاثیرگذار بر کیفیت اینترنت، درباره بازار...

22 اسفند 1399

خانه احمد محمود با خاک یکسان شد!

درست دو روز پیش اره برقی بدنه تناور درخت کُناری را که به افتخار تولد احمد اعطا کاشته شده بود، برید و ریشه هایش هم خشکانده شد. دیروز هم بیل مکانیکی خانه محل تولد و دوران کودکی خالق همسایه ها را با خاک یکی کرد تا از نام و یادگار های بنیان گذار سبک رئالیسم...

20 اسفند 1399

کدام واکسن ها مجوز استفاده اضطراری دریافت کردند؟ ، آخرین شرایط واکسن های کواکس

سخنگوی سازمان غذا و دارو، ضمن اشاره به برنامه های صندوق کوواکس برای تامین واکسن مورد نیاز کشورها، گفت: سه روش برای تأیید واکسن کووید 19 در کشور ها در ساز و کار کوواکس وجود دارد.

10 اسفند 1399

امرایی: راهکار کمبود نیروی آموزش و پرورش و مشکل معیشت معلمان افزایش بودجه است

تهران (پانا) - به عقیده عضو کارگروه آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش و مسائل معیشتی فرهنگیان در صورتی حل می گردد که سهم دستگاه تعلیم و تربیت از بودجه عمومی کشور افزایش یابد.

9 اسفند 1399

پیش فروش تارا ایران خودرو کلید خورد

شرکت ایران خودرو اعلام نموده است که پیش فروش تارا شروع شده است. در ادامه جزئیات فنی این سدان را بشناسید.

25 بهمن 1399

پرداخت 185 میلیارد تسهیلات به اصناف آسیب دیده از کرونا در لرستان

خبرنگاران/لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از پرداخت 185 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات به مشاغل و کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا در استان خبر داد.

22 بهمن 1399

تولیدکنندگان نگران برگشت درآمدهای نفتی به بودجه هستند

رئیس کمیسیون توسعه پایدار، محیط زیست و آب اتاق ایران بر این باور است قطع ارتباط با منابع حاصل از فروش نفت، علی رغم شعارهایی که داده می شد، در هیچ زمانی به غیر از دوران تحریم به تحقق نمی رسید، حال که این فرصت ایجاد شد، آن را به همین راحتی از دست ندهیم.

20 بهمن 1399

اولویت مردم ایران در کرونا نان است یا جان

خبرنگاران: انتخاب مردم ایران بین حفظ جان در برابر کرونا و معیشت در این دوران چیست؟

9 بهمن 1399

فیس لیفت بنتلی بنتایگا معرفی گردید

بنتایگا اولین شاسی بلند شرکت بنتلی است که به عنوان مدل سال 2016 معرفی گردید. با توجه به محبوبیت بالای مدل های شاسی بلند، بنتایگا از همان ابتدا مورد استقبال تعداد زیادی از مشتریان قرار گرفته، طوری که این خودرو پرفروش ترین محصول بنتلی محسوب می گردد.

9 شهریور 1399

مردم شناسی خوراک بین ترکمن های گنبد کاووس

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، بررسی مردم شناسی خوراک بین ترکمن های گنبد کاووس صورت گرفت.

8 شهریور 1399

الخزعلی: عراق به حضور نیروی بیگانه احتیاج ندارد، آمریکا هر قدر هم قوی باشد باید از کشورمان خارج گردد

دبیرکل عصائب اهل الحق عراق با تاکید بر پیروزی این کشور بر توطئه های دشمنان به لطف همت مردم آن و لزوم خروج نظامیان آمریکا، حشد شعبی را سوپاپ اطمینان تامین امنیت مردم عراق دانست.

7 شهریور 1399

گردشگری و ثبات منطقه ای: درس هایی از ایران و ترکیه

ترکیه که سرمایه گذاری عظیمی روی صنعت گردشگری کرده و در این راه نیز پیروز شده بود، به دلیل سیاست خارجی اشتباهی که طی چند سال اخیر داشته، این صنعت خود را با خطرات جدی روبرو کرده است. صنعت گردشگری در سایه ثبات سیاسی و روابط خارجی بدون تنش رشد می کند و این...

3 شهریور 1399

تصادفی که یک قهرمان دنیا ساخت

خبرنگاران: ماناسی جاشی تازه حرفه اش را به عنوان مهندس نرم افزار آغاز نموده بود که زندگی معمولی اش با تصادفی وحشتناک تمام شد. اما این لحظه ترسناک به طرز عجیبی زندگی او را با تغییراتی مثبت همراه کرد.

30 مرداد 1399

حفظ بازار عراق منوط به سرمایه گذاری و اشتغالزایی در این کشور است

معاون بین الملل اتاق ایران در نشستی که به موضوع توسعه مناسبات مالی ایران با عراق اختصاص داشت، از تغییر رویکرد مسئولان عراقی و کوشش برای رسیدن به خودکفایی در حوزه های مختلف سخن گفت و تأکید کرد: فراوریکنندگان و صادرکنندگان ایرانی برای تداوم حضور در بازار...

30 مرداد 1399
تعداد: (42)